Places to visit

Yacht charter in Spain - when does the sailing season last there? We check! – image 1
Places to visit

Yacht charter in Spain - when does the sailing season last there? We check!

Would you like to try something different instead of spending your winter holidays on white madness in the mountains? Bet on a yacht rental! Spain is the perfect place to charter a sailboat even in winter. In our article, we check where it is best to charter a yacht in Spain, how long the season lasts and how to prepare for the charter.

5 of the best cycling routes for the whole family – image 1
Places to visit

5 of the best cycling routes for the whole family

A rustle of wind in your hair, a blast of warm summer air, the crunch of gravel under the wheels of bicycles - this is the rhythm of the holiday!

Darkness and magic of Kutna Hora – image 1
Places to visit

Darkness and magic of Kutna Hora

Jednym kojarzy się ze srebrem, drugim znowuż z makabryczną kaplicą zbudowaną z ludzkich kości. Jeszcze inni na hasło "Kutná  Hora" widzą wspaniałą późnogotycką katedrę. Miasto srebra, bo tak niejednokrotnie określana jest Kutná Hora, znajduje się w kraju środkowoczeskim, w odległości ok. 70 km od Pragi. Jego rozwój nierozerwalnie wiąże się z wydobywaniem cennego kruszcu.

Venice from the deck of a gondola – image 1
Places to visit

Venice from the deck of a gondola

Wenecja to niezwykłe miasto, w większości położone na wodzie. Jego poszczególne dzielnice usytuowane są na ponad 118 wyspach, ale miasto posiada także część lądową z dzielnicami handlowymi i przemysłowymi - to m.in. Mestre i Marghera. Wenecję można zwiedzać pieszo, ale najwygodniej poruszać się gondolą lub tramwajem wodnym. Cechą charakterystyczną Wenecji, a jednocześnie jej największym walorem, jest brak zatłoczonych ulic. Komunikacja miejska odbywa się tam drogą wodną, stworzoną z sieci 150 kanałów. Główne arterie tworzą: Canal Grande, Canale di Cannaregio i Canale della Giudecca. Brzegi kanałów łączy 400 mostów. Obecnie większość z nich jest murowana, zachowało się tylko kilka drewnianych , m.in. Ponte di San Pietro di Castello, Ponte di'TAbbazia delia Misericordia i Ponte di San Alvise. Uliczki weneckie są zazwyczaj bardzo wąskie, kręte, długie i ciemne. 

The best year-round cottage campings in Austria – image 1
Places to visit

The best year-round cottage campings in Austria

Przeglądając ofertę austriackich campingów, łatwo zauważyć, że wiele z nich przyjmuje gości przez cały rok. Ba, zdarza się niejednokrotnie, że większe obłożenie mają w sezonie zimowym niż letnim. Co sprawia, że cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem urlopowiczów? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Skupimy się na najlepszych (naszym zdaniem) całorocznych campingach, które zapewniają zwiedzającym Austrię nocleg w komfortowych warunkach. Bez względu na to, czy planujecie spędzić zaledwie weekend w górach, czy może wybrać się na dłuższą wycieczkę, z pewnością przyda się Wam taka podpowiedź. Zapraszamy do lektury!

In the bend of the Tiber River – image 1
Places to visit

In the bend of the Tiber River

Punktem orientacyjnym dla każdej osoby odwiedzającej Rzym jest przepływająca przez stolicę Włoch rzeka Tyber. Dzieli ona Wieczne Miasto na dwie części. Po zachodniej stronie znajduje się historyczne centrum i siedem wzgórz, natomiast wschodnia strona to takie zabytki jak Koloseum czy ruiny pałaców na wzgórzu Palatyn. Rzym to miejsce niezwykłe, uwielbiane przez turystów, tętniące życiem, pełne ogrodów i parków. 

Relax on Lake Attersee – image 1
Places to visit

Relax on Lake Attersee

Leżące w austriackim powiecie Vöcklabruck jezioro Attersee od wielu lat było inspiracją dla artystów, malarzy i kompozytorów. Pędzel przywódcy wiedeńskiego modernizmu, symbolisty Gustava Klimta, uwiecznił na płótnie i utrwalił dla potomnych pejzaże wokół zbiornika, dziś znane na całym świecie malowidła. Gustav Mahler, uważany za największego z symfoników, czerpał nad brzegiem jeziora natchnienie w trakcie pracy nad 2 i 3 symfonią. Piękno Attersee stało się muzą dla artystów tworzących przy nim swoje najsłynniejsze dzieła. Dziś jezioro cieszy turystów wypoczywających nad jego brzegiem. To największy zbiornik rekreacyjny na obszarze Salzkammergut.

The city of red roofs - Bologna – image 1
Places to visit

The city of red roofs - Bologna

Nie tak komercyjna jak Florencja czy Wenecja, a również oferująca liczne atrakcje Bolonia potrafi zauroczyć. Turystów przyciąga atmosferą i pyszną kuchnią, ze szczególnym uwzględnieniem wyśmienitej pizzy. Spacerów po Bolonii, a na pewno po zabytkowym centrum, nie zakłócą kaprysy aury. Zwiedzanie można bowiem kontynuować podcieniami. Są wystarczająco przestronne, ponieważ budowano je tak, aby pomieściły jeźdźca na koniu. Ale Bolonia słynie nie tylko z arkad wokół swojej starej części, lecz również z liczby muzeów, no i oczywiście, z sosu bolońskiego, parującego apetycznie na górze spaghetti.

A seaside town for the discerning holidaymaker – image 1
NewsPlaces to visit

A seaside town for the discerning holidaymaker

Dla większości z nas wakacje w Polsce oznaczają wypoczynek albo w górach, albo nad morzem. Z latem i jesienią bardziej kojarzy się Bałtyk, chociaż nawet zimą i wiosną spacer brzegiem morza może okazać się wartą uwagi formą wypoczynku. Jednak nie bez powodu najwięcej turystów nad Morzem Bałtyckim spotkać można w ciepłych miesiącach. Wówczas wśród form spędzania czasu króluje opalanie na plaży i pływanie w morzu.

For a campsite in Saint-Tropez – image 1
Places to visit

For a campsite in Saint-Tropez

Saint-Tropez można dziś określić rajem nieco zadeptanym. Niegdyś francuski kurort był bardzo lubiany przez gwiazdy, obecnie chętnie odwiedzają go bogacze i zwykli turyści. Znane twarze dużego ekranu coraz częściej wolą ukryć się przed gapiami w bardziej egzotycznych miejscach.

A trip to Tuscany – image 1
Places to visit

A trip to Tuscany

Pyszna Florencja, wesolutkie Livorno czy zabytkowa Siena – w Toskanii miejsc wartych poznania jest mnóstwo, a każde z nich zasługuje jeśli nie na osobną opowieść, to choć na kilka słów. Szczególnie Siena, miasto, którego herbem jest wilczyca karmiąca Romulusa i Remusa.

Camping Włochy – odpoczynek na łonie natury tuż przy włoskiej plaży – image 1
Places to visit

Camping Włochy – odpoczynek na łonie natury tuż przy włoskiej plaży

Włochy to piękny kraj pełen malowniczych plaż i wysp, na których podziwiać można bujną i nietkniętą przez działalność człowieka roślinność. Otoczenie ciepłego Adriatyku i Morza Śródziemnego sprawia, że szczególnie w okolicach piaszczystych plaż rozwijają się campingi, coraz częściej dorównujące popularnością tradycyjnym hotelom.
of92
Icon