Blog

News

Ubezpieczenie kamperów dla wypożyczalni

Każdy, kto choć raz zetknął się z branżą wynajmu pojazdów wie jak dynamicznie ona działa. Samochody, kampery czy przyczepy są w stałym użyciu przez klientów. Kampery mają to do siebie, że spełniają marzenia o swobodnym podróżowaniu. Tak więc nie chodzi tu tylko o zwykłe wypożyczenie pojazdu a o spokojne wakacje z gwarancją ochrony zarówno dla wypożyczalni jako właściciela kampera, jak i najemcy.

Motorhome & Caravan news

Slovenian multi-talent - Adria Active

The compact segment based on Renault Trafic and similar is doing great. These are vehicles that can be used on a daily basis as family cars, but also vans and, of course, campers. Manufacturers are trying to outdo each other in ideas for the most effective and ergonomic use of space, often offering a place to sleep for the whole family, and even ... a bathroom function. One of the first companies to present their idea for the arrangement of the new Renault was Adria, whose Active series we had the opportunity to admire at the Caravans Salon fair in Dusseldorf last year. We invite you to read.

Places to visit

Plażowanie nad Adriatykiem

W okolice Rovinj, malowniczego chorwackiego miasta, co roku przybywają miliony urlopowiczów. Nie sposób dziwić się ich zainteresowaniu tym rejonem. Przepiękne krajobrazy, dzika przyroda oraz świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna – wszystko to składa się na atrakcyjną destynację, przyciągającą jak magnes osoby z różnych zakątków świata.Niespełna trzy kilometry na południe od centrum Rovinj znajduje się Camping Polari, największy z sieci Maistra (powierzchnia prawie 62 ha). Lokalizacji oraz licznym atrakcjom zawdzięcza fakt, iż wybiera go wiele osób planujących wakacje w Istrii.

Motorhome & Caravan news

Frankia Platin I8400GD - 858 centimeters of happiness

The German brand Frankia, belonging to the Pilote group, is not a product for the masses, and not only because of the price. Attention to quality and every detail determine the production targets here. It is largely due to the consistent implementation of the quality-over-quantity strategy that the brand has become synonymous with the premium class, and the waiting time is now (adequately to the situation) several to several months. For several years, we have been following the development of Frankia in Poland and we are glad that it has become a permanent fixture in our country. Of course, the first association will always be large integrals significantly exceeding the GVM of 3.5 tons, which are the lion's share of the production. Today we will show you how to configure an uncompromising house on wheels - we were inspired by a copy offered by the official importer - CarGO! from Poznan.

Places to visit

Zacznij od Disney'a

Z Orlando do Florida Pan Handle i z powrotem. Tym razem trasa nie prowadzi z północy na południe stanu Floryda, ale na zachód. To okazja, by zajrzeć na nieco mniej zaludnione plaże i podziwiać piękno Florydy, jaką nie wszyscy znają. Ta trasa prowadzi tuż pod granicę stanu Alabama. Przy okazji można zwiedzić stolicę, Tallahassee, by na koniec dotrzeć do Walt Disney Word.

Tips

Akumulatory – co każdy wiedzieć powinien cz. 1

Z reguły nawet na wakacjach potrzebny nam jest prąd – czy to do zasilenia lodówki, czy radia, czy oświetlenia, czy podładowania urządzeń mobilnych. Gdy jesteśmy w trasie lub nie ma pod ręką gniazda prądu 230V, musimy polegać na akumulatorach pokładowych naszych pojazdów. Przyjrzymy się różnym rodzajom ogniw oraz ich specyfice działania, by obalić fakty i mity i wskazać właściwe rozwiązania do określonych potrzeb. Nie każdy rodzaj akumulatora wytrzyma bez szwanku głębokie rozładowanie i nie każdy nada się do zasilania odbiorników o dużej mocy. Różnic jest jednak znacznie więcej. Dziś omówimy konstrukcję poszczególnych akumulatorów oraz plusy i minusy każdego z nich. W kolejnym materiale przybliżymy Wam sposoby na optymalizację zużycia energii, ich właściwą obsługę, wymianę i ładowanie.

News

Przystanek_targi czyli zlot przy Caravans Salon Poland 2022 – rusza sprzedaż parceli

W czwartek 19 maja od 12:00 startuje sprzedaż parceli na zlot Przystanek_targi, który towarzyszy październikowym targom Caravans Salon Poland (21-23.10.2022). Zlotowicze mogą liczyć jak zawsze w Poznaniu na 3 dni pełne wrażeń związanych z targami caravaningowymi i innymi wydarzeniami im towarzyszącymi. W tym roku zlot na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie nie tylko większy niż w latach ubiegłych. Zyskał też nową nazwę i oprawę, czym organizatorzy chcą się wyróżnić na tle wielu imprez spod znaku „ogólnopolski zlot…”

Motorhome & Caravan news

Dethleffs i Transit = Just GO!

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o rozpoczęciu współpracy między markami grupy ERWIN HYMER a Fordem - Hymer ogłasza współpracę z Fordem!. Należąca do grupy marka Dethleffs właśnie wprowadziła do oferty półintegrę na bazie Transita, która może szturmem wziąć niejeden europejski rynek. Producent zapowiada, że będzie to propozycja o rewelacyjnym stosunku jakości do ceny. W Polsce ze względu na relatywnie niską akcyzę (Ford jest napędzany jednostką wysokoprężną o pojemności skokowej 2l) kampery z Transitem jako bazą od wielu sezonów stanowią trzon sprzedaży wielu importerów. Biorąc pod uwagę niemieckie korzenie i renomę marki Dethleffs, a także jakość zabudowy, może to być nowy bestseller na naszym rynku. Warto podkreślić, że nowy Transit zdecydowanie jest przyjemną, komfortową i bezpieczną bazą na porządne auto turystyczne.

News

Ambitne plany na Caravans Salon Poland 2022 w Poznaniu

V edycja targów caravaningowych w Poznaniu zapowiada się bardzo interesująco a plany organizatorów imponują. Pięć pawilonów wystawienniczych, niemal 40 000 m2 powierzchni wystawienniczej do dyspozycji wystawców, większy zlot oraz dwie imprezy towarzyszące. Od 21 do 23 października ma szansę odbyć się największa impreza targowa poświęcona turystyce caravaningowej od wielu lat.

Motorhome & Caravan news

Bezkompromisowe alkowy od Eura Mobil

Alkowy na ogół kojarzą się z budżetowymi konstrukcjami spotykanymi obecnie głównie w wypożyczalniach. Takie przeświadczenie może być dla tej grupy pojazdów krzywdzące, bowiem są marki mocno stawiające na rozwój tego segmentu i stosujące bynajmniej nie najtańsze rozwiązania. Marka Eura Mobil, której alkowy przez wymagających dziennikarzy okrzyknięte zostały najlepszymi w tej klasie pojazdów oferuje aż 5 różnych układów.

Motorhome & Caravan news

Keller Kamp - nowe miejsce na kamperowej mapie Śląska

Keller Kamp z Gliwic to nowa marka, która pojawiła się niedawno w branży caravaningowej. Stawiają mocno na wypożyczalnię kamperów i przyczep, ale znaleźć u nich można także pojazdy dostępne od ręki, serwis oraz akcesoria. Chociaż firma Keller w branży caravaningowej działa od przełomu 2021 i 2022 roku, to Klientom ze Śląska nie jest obca. Na rynku motoryzacyjnym działa od ponad 30 lat, jako autoryzowany dealer Renault, Dacii oraz Hyundaia. Teraz do tego portfolio dołączają kampery i przyczepy. Firma została oficjalnym dealerem marki LMC, a park kamperów obejmuje także pojazdy marek Benimar, Sterckeman oraz Ahorn Camp.

Places to visit

Wycieczka na Jungfraujoch top of Europe - to musisz wiedzieć

Planując nasz tygodniowy pobyt w Szwajcarii, od razu wiedzieliśmy, że trip chcemy zacząć od jednej z najsłynniejszych atrakcji w Szwajcarii. Wyjechaliśmy na lodowiec Jungfraujoch koleją, która jest najwyżej położoną linią kolejową w Europie. Opiszemy jak dostać się na lodowiec zostawiając kampera na kempingu w Lauterbrunnen. Opowiemy też o kosztach podróży kamperem po Szwajcarii.
of272Icon