Ferie 2023 w kamperze w Caravan Park Sexten w Drei Zinnen

Ferie 2023 w kamperze w Caravan Park Sexten w Drei Zinnen – main image

Szukasz zorganizowanego wyjazdu kamperowego w czasie ferii? Stworzyliśmy propozycję, której nie ma w normalnej ofercie campingu. Jest dostępna tylko dla naszych czytelników.

Ferie w Caravan Park Sexten – jak to działa i ile to kosztuje?

Organizatorem ferii jest camping Caravan Park Sexten. Niestety nie jest możliwe abyśmy uczestniczyli w tych wyjazdach, ale to my zajmujemy się zapisami i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i rozwiejemy wątpliwości. Możemy też podpowiedzieć co ze sobą zabrać a czego nie. Na miejscu będziecie pod opieką obsługi campingu.

W cenie wyjazdu jest:

 • Parcela komfort, wliczona opłata klimatyczna i podatek
 • Codzienne kolacje dla każdej osoby z załogi (napoje nie są wliczone w cenę)
 • Codzienne wejścia na basen (3 godziny – możliwość korzystania zarówno z basenów jak i saun)

We własnym zakresie możesz dokupić szkolenia narciarskie dla dzieci lub dorosłych, ale o tym napiszę poniżej.

Terminy ferii (turnusów) zimowych 2023 w Caravan Park Sexten

 • 07.01 – 14.01 
 • 14.01 – 21.01 – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
 • 21.01 – 28.01 – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie,
 • 28.01 – 4.02 – województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Cennik

 • Jedna osoba w kamperze – 640 EUR
 • Dwie osoby w kamperze – 1200 EUR
 • Kolejna dorosła osoba (pow. 13 rż) w kamperze – 560 EUR
 • Dzieci w wieku 3-13 – 300 EUR
 • Dzieci 0-3 – za darmo

Zwróćcie uwagę na to, że maluchy do 3 rż nie płacą za wyjazd, ale nie mają w tej opcji wyżywienia. Nie chcieliśmy, aby za tak małe dzieci trzeba było cokolwiek płacić, bo z doświadczenia wiemy, że w porach kolacji we Włoszech (19.00 -20.00) polskie dzieci często są już po kolacji i albo podjadają rodzicom z talerza. My jeżdżąc z mniejszymi dziećmi zamawialiśmy odpłatne dania z karty jak np. porcję frytek, małą porcję gniocchi czy pizzy.

Drei Zinnen – raj dla dzieci

Drei Zinnen, to oczywiście miejsce dla narciarzy o każdych umiejętnościach, ale warto zwrócić uwagę, że jeden z tutejszych szczytów czyli Monte Elmo to istny raj dla dzieci. Płaski, szerokie trasy pozwolą na bezpieczną naukę pod okiem rodzica czy instruktorów.

Nam osobiście bardzo podobała się również piękna, niebieska trasa ze szczytu Croda Rossa. W tej części Drei Zinnen bywaliśmy najczęściej, bo jest tu również specjalny tor saneczkowy dla amatorów, renifery, a także fajna nartostrada z ciekawymi rzeźbami, które bardzo zachęcają dzieci do zjazdu w dół w celu odkrywania kolejnych posągów.

W schronisku Rotwandweishutte na szczycie Croda Rossa oprócz pysznego jedzenia znajdziecie też możliwość darmowego poślizgania się na pompowanych kołach.

Drei Zinnen nie jest tak popularnym kierunkiem jak pobliski Kronplatz i być może dlatego na stokach jest tu trochę luźniej. Uważamy Drei Zinnen za rewelacyjne miejsce na spędzenie ferii zimowych.

Koszt karnetu narciarskiego w Drei Zinnen 2022/2023

6 dniowy karnet dla dorosłej osoby w okresie ferii kosztuje w tym sezonie 347 EUR. Do galerii zdjęć wrzuciliśmy screen cennika z oficjalnej strony Drei Zinnen.

Dzieci urodzone po 26 listopada 2006 roku zapłacą za taki karnet 243 EUR (jest to karnet Junior), a seniorzy urodzeni przed 26 listopada 1957 roku 312 EUR.

Dzieci urodzone po 26 listopada 2014 roku mogą otrzymać darmowe ski-passy jeżeli na taki sam okres wykupuje go dorosły (jeden dorosły dla każdego dziecka).

Skipass z rabatem dla uczestników wyjazdu !!!

Rezerwując wyjazd do Sexten z nami, każdy uczestnik otrzymuje imienny Voucher uprawniający do uzyskania 10% rabatu na zakup skipasu

Jakie są udogodnienia w Caravan Park Sexten

Jeżeli nie znasz jeszcze Caravan Park Sexten po krótce opowiem czego możesz się spodziewać na tym 5 gwiazdkowym campingu w Dolomitach.

Atrakcje dla dzieci

Na terenie campingu jest ogrzewany pokój zabaw z opieką dla dzieci. Możesz zostawić na określony czas swoje dziecko jeżeli podasz numer telefonu do siebie oraz swój numer parceli. Czynny jest prawie każdego dnia. Jest tu sala kinowa w której codziennie o 16 wyświetlany jest film. Dzieci same wybierają co chcą zobaczyć. Obok tego zamkniętego pokoju zabaw z animatorem jest też otwarty całą dobę pokój gier z piłkarzykami, stołem do ping-ponga, kanapami i telewizorem. Tutaj również jest bardzo ciepło.

Ogrzewane sanitariaty

Caravan park Sexten słynie ze swoich łazienek. Jest w nich bardzo ciepło i można spokojnie rozbierać się do bielizny. Woda jest zawsze ciepła, kabiny są duże. Tak duże, że spokojnie można wykąpać tu dzieci. Mają też dużą liczbą haczyków do powieszenia ubrań. Są suszarki do włosów. Na miejscu jest są pralki i suszarki bębnowe.

Narciarnia

No właśnie jak już mowa o suszeniu ubrań, to trzeba wspomnieć o dużych narciarniach i suszarniach sprzętu narciarskiego. Są darmowe i zamykane na klucz. Możesz dodatkowo wziąć ze sobą kłódkę, aby przypiąć swój sprzęt istniejącymi na regałach linkami stalowymi. W suszarni wieszałam też dziecięce ubrania. Jest na to naprawdę dużo miejsca.

W narciarni funkcjonuje też wypożyczalnia sprzętu Papin Sport, ale jest to tylko oddział ich głównej siedzimy w centrum miasta. Nie mają tu pełnej rozmiarówki i całego sprzętu, więc lepiej umówić się dzień wcześniej na wypożyczenie nart, snowboardu czy sanek.

Kemping bezpośrednio przy stoku narciarskim

Caravan Park Sexten leży bezpośrednio przy nartostradzie prowadzącej do kolejki Signaue. Stamtąd możesz obrać dwa kierunki. Jedną gondolą wyjedziesz na szczyt Croda Rossa, a drugim w stronę Monte Elmo.

Możesz pod kolejkę Signaue dojechać darmowym ski busem, który zatrzymuje się bezpośrednio przy campingu i o poranku jeździ nawet co 10 minut.

Kemping przyjazny psom

Na camping możesz przyjechać z psem. Można tu wynająć budę dla psa lub wykupić opiekę dla psa podczas nieobecności w kamperze. Jest tu prysznic dla psów a do wszystkich restauracji można wchodzić ze swoimi pupilami.

Caravan Park Sexten na targach Caravans Salon w Poznaniu

Jeżeli wybierasz się w tym roku na Caravans Salon do Poznania to na naszym stoisku możesz porozmawiać z przedstawicielem campingu. Możesz wypytać go o wszystkie udogodnienia i atrakcje w pobliżu. Davide jest instruktorem narciarstwa, wspinaczki i przewodnikiem MTB.

Polska szkółka narciarska w Drei Zinnen

W Sexten przez całą zimę funkcjonuje polska szkółka narciarska prowadząca szkolenia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Niestety nie prowadzą szkoleń od zera.

Specjalne ceny dla uczestników naszych wyjazdów to:

 • Dzieci 2017-2020 – 380 EUR
 • Starsze dzieci, młodzież i dorośli – 320 EUR

Zgłoszenia na wyjazd na kamperowe ferie 2023

Zgłoszenia na wyjazd przyjmujemy mailowo lub telefonicznie:

[email protected]

tel. 667 900 837

Warunkiem przyjęcia rezerwacji jest przedpłata w wysokości 150€ za osobę

A może interesuje Cię nasz wyjazd kamperowy w marcu. Pod linkiem znajdziesz wszystkie informacje na temat tego wyjazdu. To już trzeci raz, kiedy jedziemy tam większą grupą.

Galeria

Ferie 2023 w kamperze w Caravan Park Sexten w Drei Zinnen – image 1
Ferie 2023 w kamperze w Caravan Park Sexten w Drei Zinnen – image 2
Ferie 2023 w kamperze w Caravan Park Sexten w Drei Zinnen – image 3
Ferie 2023 w kamperze w Caravan Park Sexten w Drei Zinnen – image 4
CampRest.com
CampRest.com

We have created the CampRest portal for people who value freedom and travel on their own.

Also read